YKV:n Kyläkamppailujen tulokset

with Ei kommentteja

Kyläkamppailut 5.7.2017 tulokset

N 100m: 1) Anniina Sippola, Asema 13,9 2) Maiju Nummela, Kirkonkylä 14,5 3) Sofiina Sutinen, Alhojoki 15,0 4) Riina Punkari, Pouttula 15,0 5) Elisa Nivukoski, Hanhikoski 16,6

N 800m: 1) Päivi Koski, Hanhikoski 3.02 2) Niina Alanko, Asema 3.14 3) Niina Luukela, Pouttula 3.42 4) Katri Karhunen, Alhojoki 3.44

N pituus: 1) Lumi Mattila, Pouttula 384 2) Enni Ritari, Asema 380 3) Merja Koski, Hanhikoski 330 4) Virpi Lintala, Alhojoki 281

N korkeus: 1) Johanna Raunio, Pouttula 120 2) Liisa Kyntäjä, Asema 115 3) Riitta Koski, Alhojoki 100 4) Päivi Sirkka, Hanhikoski 100

N keihäs: 1) Marjukka Rappe, Kirkonkylä 24,28 2) Eija Kupari, Hanhikoski 19,35 3) Sanna Perttu, Asema 18,00 4) Terhi Kaksonen, Alhojoki 16,24 5) Annika Mäki, Pouttula 12,00

N kuula: 1) Taija Keskinen, Kirkonkylä 13,33 2) Maija Kyntäjä, Asema 9,06 3) Hanna Helander, Hanhikoski 6,19 4) Mervi Talvitie, Pouttula 5,16 5) Heidi Jokinen, Alhojoki 4,72

M 100m: 1) Ari Nortunen, Untamala 12,8 2) Santeri Sutinen, Alhojoki 13,2 3) Markku Ylitalo, Pouttula I 13,4 4) Lauri Helander, Hanhikoski 14,2 5) Matti Kangas, Pouttula II 14,5 6) Pekka Frusti, Kärkimäki 15,1 7) Matias Korkiamäki, Asema 15,6 up) Touko Viirimäki, Lauttajärvi B 15,7

M 800m: 1) Teemu Kaksonen, Alhojoki 2.23 2) Pauli Frusti, Kärkimäki 2.31 3) Joonas Leskelä, Untamala 2.41 4) Hannu Sippola, Asema 2.42 5) Jussi Koski, Hanhikoski 2.43 6) Teuvo Karhu, Pouttula I 2.44 7) Maido Raudla, Pouttula II 3.08 up) Risto Lauhanen, Lauttajärvi B 3.20

M pituus: 1) Teemu Sippola, Asema 448 2) Pentti Niemi, Pouttula I 415 3) Teemu Leskelä, Untamala 399 4) Heikki Kangas, Alhojoki 395 5) Severi Hölsö, Kärkimäki 375 6) Aki Sirkka, Hanhikoski 330 7) Juha Ylitalo, Pouttula II 303 up) Touko Viirimäki, Lauttajärvi B 291

M korkeus: 1) Aleksi Valkiala, Alhojoki 160 2) Mikko Hölsö, Kärkimäki 150 3) Perttu Punkari, Pouttula II 140 4) Janne Nivukoski, Hanhikoski 135 5) Arto Mattila, Pouttula I 135 6) Antti Koivisto, Untamala 115 7) Joona Mäkelä, Asema 110 up) Jukka Karhunen, Lauttajärvi B 120

M keihäs: 1) Pasi Laitila, Pouttula I 35,27 2) Janne Myllymäki, Hanhikoski 33,79 3) Mikko Luukela, Pouttula II 31,35 4) Jussi Lintala, Alhojoki 30,90 5) Henri Karhu, Kärkimäki 30,59 6) Mikko Yliluoma, Untamala 28,20 7) Petri Kontturi, Asema 24,21 up) Jukka Karhunen, Lauttajärvi B 32,95

M kuula: 1) Lauri Kyntäjä, Asema 12,54 2) Tero Latvala, Untamala 9,05 3) Hannu Kupari, Hanhikoski 8,89 4) Jarmo Karhu, Kärkimäki 8,22 5) Juha Alanko, Pouttula II 8,05 6) Priit Havi, Alhojoki 7,80 7) Jukka Korkiavuori, Pouttula I 7,76 up) Juha Viirimäki, Lauttajärvi B 8,33

N/M 4x100m: 1) Asema (Liisa Kyntäjä, Viljami Korkiamäki, Anniina Sippola, Lauri Kyntäjä) 58,8 2) Kärkimäki (Salla Mäkinen, Severi Hölsö, Mikko Hölsö, Henriikka Hölsö) 59,7 3) Pouttula I (Arto Mattila, Lumi Mattila, Riina Punkari, Markku Ylitalo) 59,7 4) Alhojoki (Santeri Sutinen, Teemu Kaksonen, Terhi Kaksonen, Sofiina Sutinen) 1.02,0 5) Hanhikoski (Topi Nivukoski, Janne Nivukoski, Elisa Nivukoski, Päivi Koski) 1.03,2 6) Pouttula II (Maido Raudla, Johanna Raunio, Annika Mäki, Perttu Punkari) 1.05,7

Loppupisteet
Naiset:

Asema 59p
Pouttula 51p
Hanhikoski 48p
Alhojoki 43p

Miehet:
Alhojoki 50p
Asema 45p
Pouttula 44p
Kärkimäki 44p
Hanhikoski 41p
Untamala 41p
Pouttula2 34p

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this pageShare on LinkedIn